راهیبای تیم «عدالت گستر راستین» از آذربایجان‌شرقی به مرحله کشوری مسابقات مناظره دانشجویان

۱۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۷ کد : ۳۸۶۰۶ تاپ خبر فرهنگی
تیم «عدالت گستر راستین» دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به‌ عنوان نماینده آذربایجان‌شرقی به مسابقات کشوری مناظره دانشجویان ایران اعزام می‌شود.
راهیبای تیم «عدالت گستر راستین» از آذربایجان‌شرقی به مرحله کشوری مسابقات مناظره دانشجویان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران (نشان خواجه نصیرالدین طوسی) با معرفی تیم برتر در تبریز به کار خود پایان داد.

مرحله استانی دهمین دوره‌ مسابقات ملی مناظره‌ی دانشجویان ایران به مدت چهار روز در تبریز برگزار و با معرفی تیم اول این دوره از مسابقات به کار خود پایان داد.

در این دوره از مسابقات، ۳۲ دانشجو از دانشگاه‌های آزاد اسلامی و جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در قالب هشت تیم در محل سینمای دانشگاه تبریز و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به رقابت پرداختند.

در مسابقه نهایی تیم‌ «عدالت گستر راستین» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به‌عنوان موافق و تیم «آراز» از علمی کاربردی واحد شبستر به‌عنوان مخالف با گزاره‌ «شاغل بودن مادران، تربیت فرزندان را مختل می‌سازد»، به بحث و اظهار نظر پرداختند که در نهایت براساس نظرات داوران مسابقه، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی تبریز عنوان نخست این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد و  نماینده علمی کاربردی واحد شبستر نیز به مقام دوم دست یافت.

هدف از برگزاری مناظرات دانشجویی، آموزش اصول یک بحث منطقی، عقلانی و مبتنی بر استدلال به دانشجویان بوده که در عین رعایت اخلاق و پرهیز از توهین به مخالف و احترام به آراء و نظرات مخالف، دیدگاه خود را پیش برده و قدرت تحمل دیدگاه مخالف را نیز داشته باشند.

همچنین این مسابقات بستری برای کمک به توسعه‌ فرهنگ گفت‌وگو، تولید علم و اندیشه دینی، تقویت روحیه‌ی حق و حق طلبی و … در دانشجویان و مهیا کردن فرصتی برای آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب و باورپذیر برای دانشجویان است.

کلید واژه ها: مناظرات دانشجویی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :