رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی:

با تغییر شرایط جامعه خود را به روزرسانی کنیم

۰۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۴ کد : ۳۸۴۶۴ تاپ خبر عمومی
رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: اگر بخواهیم جایگاه جهاددانشکاهی را به عنوان مجموعه‌ای تاثیرگذار در کشور نشان دهیم باید هر کدام به عنوان عضوی از این خانواده مطابق با تغییرات شرایط در برنامه های خود تغییر ایجاد کنیم .
با تغییر شرایط جامعه خود را به روزرسانی کنیم

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان، روز یکشنبه، هفتم آذرماه، در جلسه شورای عمومی سازمان گفت: شرایط فعالیت در جهاددانشگاهی با توجه به اینکه نهاد عمومی غیر دولتی هست به مراتب متفاوت تر از دستگاه‌های دولتی است، و ما برای اینکه در این فضا بتوانیم در امورات محوله موفق شویم باید با تغییر شرایط جامعه خود را به روزرسانی کنیم .

وی با اشاره به تمدید حکم ریاستش بر سازمان جهاددانشگاهی استان و با تاکید بر اینکه فرصت مجددی خدمت گذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای او فراهم شده است، به ارائه گزارشی از عملکرد دوره قبلی مسئولیت خود پرداخت.

وی بروز کردن پرداختی مدرسان، اساتید و پزشکان، به روز کردم ماطلبات پرسنل و شرکت‌ها، پرداخت بدهی چهار میلیارد تومانی سازمان و حضور موثر در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی در استان و کسب سرمایه اجتماعی عالی در استان را از جمله دستاوردهای مجموعه تحت مدیریت خود در طی 5 سال گذشته عنوان کرد.

محسنی همچنین شروع به کار مرکز غربالگری غیر تهاجمی اختلالات ژنتیکی جنین از خون مادر و تامین منابع لازم از سوی مجلس شورای اسلامی، راه انداری کلینیک طب پیشگیری، تجهیز مراکز آموزشی، فضاسازی و بهبود فضای فیزیکی مراکز پزشکی ودرمانی جهاددانشگاهی استان، تامین فضای فیزیکی و کارگاهی استاندارد برای مرکز فناوری،  جذب اعضای هیئت علمی و افراد متخصص را از دیگر دستاوردهای جهادداشگاهی استان طی 5 سال گذشته عنوان کرد.

وی با اشاره به درآمدها و عملکرد مالی جهاددانشگاهی استان گفت: به جز سال 99 که کرونا مراکز آموزشی ما را به کل تعطیل کرد، در مابقی سالها همواره سازمان از حیث مالی روزبروز رشد و توسعه داشته است.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با ارائه توصیه هایی به همکاران گفت: از همکاران حوزه های پژوهشی و پزشکی میخواهم با توجه به اینکه رقبا روز به روز مجهزتر و پیشرفته تر می شوند، تمام تلاش خود را به کاربرده و  خود را به روزرسانی کنند، در حوزه آموزش توسعه آموزش‌های مجازی و حرکت به سمت آموزش‌های مجازی بین المللی باید در دستور کار باشد و  افزایش جذب فراگیر و تعریف دوره های آموزشی جدید باید با جدیت دنبال شود.

وی همچنین ایجاد مرکز تحقیقات ژنتیک ناباروری، ایجاد کارخانه تولید سلول های خورشیدی، ایجاد آب شیرینی کن های خورشیدی در جهت کمک به رفع چالش آب در کشور، ایجاد قطب مطالعات علوم انسانی و انجام وظایف جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی را از برنامه های آتی سازمان جهاددانشگاهی استان اعلام کرد و افزود: توسعه تعالی سازمان و ارتقای وضعیت همکاران در ابعاد مختلف نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :