رییس دانشگاه تبریز:

ایسنا و ایکنا با برقراری ارتباطی موثر با دانشجویان نقش مهمی در جامعه ایفا کرده‌اند

۱۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۰ کد : ۳۴۴۲۲ تاپ خبر عمومی
رئیس دانشگاه تبریز، در خصوص فعالیت‌های جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا با برقراری ارتباطی موثر با دانشجویان نقش مهمی را در جامعه و دانشگاه ایفا کرده و انتظار ارتباط بیشتری را نیز در این عرصه داریم.
ایسنا و ایکنا با برقراری ارتباطی موثر با دانشجویان نقش مهمی در جامعه ایفا کرده‌اند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز، به مناسبت چهل و یکیمن سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در سال ۵۹ و بعد از تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی و به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد و در بحث مسائل فرهنگی و مدیریتی کردن دانشگاه نقش ویژه‌ای داشت اما از سال ۶۵ از مدیریت دانشگاه ها حذف شد و اهداف دیگری را جایگزین کرد.

وی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در جنگ تحمیلی ادامه داد: این نهاد از سال ۵۹ تا ۶۵ در ارتباط با مسائل حساس جامعه از جمله جنگ تحمیلی نقشی اساسی را ایفا کرده و مسئولیت تولید ادوات جنگی را بر عهده گرفت که هر سال در روز ۲۷ دی ماه، یاد و خاطره‌ی شهدای‌ جهاد دانشگاهی‌ را گرامی می‌داریم.

مجیدی در خصوص سایر فعالیت‌های جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا با برقراری ارتباطی موثر با دانشجویان نقش مهمی را در جامعه و دانشگاه ایفا کرده و انتظار ارتباط بیشتری را نیز در این عرصه داریم؛ همچنین جهاددانشگاهی با داشتن مرکز افکارسنجی (ایسپا) در زمینه‌ نظرسنجی عملکرد خوبی داشته که امروز این امر بستر بزرگی برای تصمیم‌گیری مسئولان ایجاد کرده است اما به شرطی که مسئولان به آمار و نتایج این مرکز توجه کنند.

رئیس دانشگاه تبریز، در رابطه با سند علمی و فناوری یادآور شد: جهاددانشگاهی در زمینه‌ی برش استانی سند علمی و فناوری عملکرد بسیار خوبی دارد، به طوری که تمامی قسمت‌های این سند توسط جهاددانشگاهی طراحی شده است و با حضور مراکز مختلف پژوهشی از جمله دانشگاه تبریز در این حوزه، برنامه‌ آینده‌ استان در بخش‌های کشاورزی، ارتباطات، صنایع غذایی و گردشگری تدوین شده است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد مستقل می‌تواند در زمینه‌ فرهنگی و پژوهشی و با داشتن ارتباط مستقیم با مراکز و همکاری با اساتید، طرح‌های بهتری را ارائه و پلی بین جامعه و دانشگاه باشد.

مجیدی، تاکید کرد: در زمینه‌ مسائل فرهنگی، متولی و برنامه‌ریز زیاد است اما اکثر این متولیان به صورت تحلیلی فعالیت می‌کنند که جهاددانشگاهی می‌تواند در این عرصه و به‌ویژه در موضوعات افکارسنجی، نظرسنجی و پژوهشی، نقش موثری را ایفا کند چرا که در شرایط امروزی جامعه، آموزش کمرنگ شده و باید به سمت پژوهش و نیازهای کشور سوق داده شود.

کلید واژه ها: ایسنا ایکنا جهاددانشگاهی دانشگاه تبریز


نظر شما :