نهادینه‌سازی حجاب و عفاف در جامعه نیازمند حرکت جمعی است

۲۴ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰ کد : ۳۳۴۲۲ تاپ خبر فرهنگی
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: نهادینه سازی حجاب و عفاف اسلامی در جامعه نیازمند حرکت جمعی و پویااست که تمامی دستگاه‌ها، نهادها و سازمانهای مردم نهاد مرتبط در این زمینه باید بستری آماده کنند تا بتوانیم در کنار هم گامهای بسیار موثری در حوزه حجاب و عفاف برداریم.
نهادینه‌سازی حجاب و عفاف در جامعه نیازمند حرکت جمعی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر رقیه صادق‌زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی، روز چهارشنبه، ۲۳ تیرماه،  در نشست تخصصی «نقش حجاب در حفظ تحکیم خانواده  در جهاددانشگاهی استان گفت: نهادینه سازی حجاب و عفاف اسلامی در جامعه نیازمند حرکت جمعی و پویااست که تمامی دستگاه ها، نهادها و سازمانهای مردم نهاد مرتبط در این زمینه باید بستری آماده کنند تا بتوانیم در کنار هم گامهای بسیار موثری در حوزه حجاب و عفاف برداریم.

وی اظهار کرد: بحث توسعه فرهنگ حجاب، بستر تحکیم ارزش‌ها و مفاهیم اخلاقی است و نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف یکی از ضرورت‌های جامعه تلقی می‌شود که سعادت فردی و تحکیم خانواده و جامعه را فراهم می‌کند.

صادق زاده، در خصوص همگانی بودن مسئله حجاب گفت: حجاب تنها موضوع زنان نیست و قطعاً باید از طریق دستگاه‌های مرتبط برنامه های بیشتری برای آقایان در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: هدف دشمن از جنگ نرم، تضعیف ارزش‌های معنوی و الهی و از بین بردن اعتقاد و باورهای دینی و مذهبی جوانان ما است و نیاز است که ما با ارائه‌ آموزش هدفمند و موثر به نسل جوان، رابطه آنان را با حجاب بهتر کرده و در مقابل این هجمه ها بایستیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: این برنامه‌های آموزشی و سخنرانیها در زمینه حجاب و عفاف در شهرستانها بخوبی پیش می‌رود و با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در وصایای شهدا به مسئله حفظ حجاب و عفاف تاکید شده است و ما برای ادامه دادن راه شهدا و امام راحل(ره) باید به وصایای این شهدا عمل کنیم.

صادق زاده، در پایان با اشاره به ضرورت رعایت شئونات اسلامی در ادارات گفت: شئونات اداری و اسلامی حتما باید در ادارات رعایت شود و برای هرچه بهتر انجام شدن آن نیاز است که مدیران دستگاهها و رابطین حجاب و عفاف که در تمام دستگاههای اجرایی مشخص هستند و معرفی شده‌اند حتما در این زمینه فعالیت لازم را داشته باشند.

در پایان این نشست به مناسبت هفته حجاب و عفاف از شش نفر از جهادگران، اساتید و دانشجویان سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی تجلیل شد.

کلید واژه ها: حجاب و عفاف نشست تخصصی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :