همایش شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۸ کد : ۱۱۶۲۹ تاپ خبر فرهنگی
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی از برگزاری همایش علمی شهدای ۲۷ دی‌ماه، سال‌روز بمباران دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی در سال جاری خبر داد.
همایش شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان، عصر روز گذشته، دوم مهرماه در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش علمی شهدای ۲۷ دی‌ماه بمباران دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی، خبر داد و اظهار کرد: این همایش با هدف ارج نهادن به نقش والای دانشجویان شهید دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی تبیین وقایع روز ۲۷ دی‌ماه، بازخوانی نقش دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس، نقش تفکر جهادی در اقتصاد دانش‌بنیان، شناخت مبانی معرفتی - ارزشی شهدای دانشگاه و نقش آن در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، راهکارهای الگوپذیری دانشگاهیان از سبک زندگی شهدا و جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان در نهادینه‌سازی فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت را از جمله محورهای این همایش عنوان کرد.

دکتر محسنی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه شرکت در الین همایش به وبسایت همایش به نشانی www.shohadayeh۲۷dey.com مراجعه کنند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، یادآور شد: همایش علمی شهدای ۲۷ دی‌ماه بمباران دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی، ۲۵ دی‌ماه سال جاری در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

براساس این گزارش؛ در سال ۱۳۶۵ راه‌اندازی و مدیریت کارگاه فنی دانشگاه تبریز در ساعات غیر درسی برای تولید مهمات جنگی و خوداتکایی در تولیدات استراتژیک بر عهده‌ جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان شرقی بود که در ۲۷ دی‌ماه همان سال با بمباران رژیم بعثی عراق، ۲۲ دانشجو و نیروی جهاد دانشگاهی به مقام والای شهادت نائل و ۷ نفر نیز جانباز شدند.

انتهای پیام

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی شهدای 27 دی دانشگاه تبریز


نظر شما :